[Polisiye] Kaçan Zanlı

[Polisiye] Kaçan Zanlı
 Sakin ve güneşli bir güne başlamıştım hemen üniformamı giyip karakola gittim. Görev dağılımı çıkana kadar iş arkadaşlarımla birlikte kafeteryada birer bardak çay içtik. Görev dağılımı gelmişti, verilen bölgelerde görev arkadaşımla devriye atacaktık. Aracımıza bindik ve yakıt deposunu doldurmak için en yakın benzinliğe doğru hareket ettik.

 Aracın benzinini aldıktan sonra görev yerlerinde devriye atıyorduk. Telsizden sürekli anonslar ediliyordu ama bizim bölgemizde olan hiç bir şey yoktu. Sokak sokak, cadde cadde dolanıyorduk. Birden bire karşımızda hızlı ve bir o kadar da dikkatsiz hareket eden bir sürücüyü gördük. Hemen diafondan bağırarak sağa çekmesini söyledik. Daha fazla hızlanarak gözden kaybolmaya çalışıyordu. Telsizden diğer ekiplere anons geçtik ve takibe aldık.

 Çok fazla dikkatsiz kullanıyordu ve çevredeki insanları tehlikeye atıyordu. Yaklaşık yarım saatlik kovalamaca sonrasında aracı sıkıştırdık ve kaçan zanlıyı yakaladık. Karakola götürüp orada sorgu yapılacaktı ama öncesinde arabası kontrol edildi. Görünürde bir şey yoktu, bu yüzden inceleme için aracı otoparka çektirdik.

 Sorguya görev arkadaşım gireceği için ben araçtan çıkanlara göz atmak için otoparka indim. Araçta yaklaşık 5 kilo zararlı madde bulundu ve tutanağı tutulup üst mertebelere gönderildi. Kaçan kişinin ise raporu tutularak üst yetkililere teslim edildi.

NOT: Bu bir hikayedir. Tarafımca yazılmıştır ve gerçeklikle hiç bir alakası yoktur...
Resim Alıntıdır. http://www.istanbul.pol.tr/
    Bize Destek Ol ve Bu Yayını Değerlendir!
Sonraki Yayın
Önceki Yayın

2 Yorum Var Yorum Yap

o kadar gerçekçi olmuş ki sonu okumasam bayaa baya tribe girmiştim :)

Teşekkür ederim ;) Bu tarz hikayelerim zamanla gelecek. :) :T

Link Bırakmak Ban Sebebidir.